AKPEROX A2 (پراکسید)

Mg Impex > AKPEROX A2 (پراکسید)

AKPEROX A2 (پراکسید)

متیل اتیل کتون پراکسید (اسید پروکساید) :

شرکت Akpa ترکیه، بزرگترین تولید کننده­ی پراکسید­های آلی در منطقه­ی خاورمیانه و بالکان می­باشد. محصولات این شرکت شامل انواع پراکسید­های آلی و شتاب دهنده­های مورد استفاده در صنعت کامپوزیت می­باشد. همچنین این شرکت انواع مختلفی از خشک کننده­های صنعت رنگ و دامنه وسیعی از آغازگرها را برای صنایع پتروشیمی تولید می نماید. سطح کیفی بالای محصولات این تولید کننده و هماهنگی آنها با استانداردهای بین المللی موجب گشته است که بسیاری از تولید کنندگان محصولات کامپوزیتی در منطقه­ی خاورمیانه، منابع اروپایی تامین پراکسید­های آلی را با این تولید کننده جایگزین نموده اند. نزدیکی و سهولت حمل و نقل از این تولید کننده به ایران مزیت مهم دیگری بر شمرده می­شود.

مشخصات محصول :

رایج ترین پروکسیدی که مورد استفاده قرار می گیرد M.E.K.P است وگستره و مقادیر این پروکسید که به رزین اضافه
می شود بین %۱٫۵ تا %۲٫۵ درصد استبرای رزینها ،  M.E.K.P باید به همراه نمکهای کبالت که معمولا نفتنات کبالت %۶ یا اکتوات کبالت۱۰% و در صورت نیاز با آمینها و یا بازدارنده ها مصرف شوند.M.E.K.P استفاده شده اغلب با اکسیژن فعال %۹ به کار می رود. حضور آب در کاتالیزور به صورت معکوس روی پخت رزین اثرمی گذارد. اما این پروکسید را برای محتوای آب مازاد می توان کنترل کرد، به صورتی که مقادیر کمی از آن با مقادیرمساوی از استیرن مخلوط گردد.
برای نتایج بهتر، توصیه می شود که نسبت M.E.K.P به کبالت در سیستم پخت ثابت نگهداشته شود .
اسید  پروکسید به عنوان خشک کننده درصنعت فایبرگلاس استفاده میشود ترکیب اسید و کبالت با رزین مقدار معینی دارد که رعایت ان از الزامات مهم دراین کار میباشد این محصول نسبت به درصدهای انواع مختلف خود ، ژل تایم های مختلفی دارد.

کاربردها : در صنعت به عنوان کاتالیزور در تولید رزین های پلی استر غیر اشباع، فایبر گلاس ها، پلاستیک ها و در ریخته گری استفاده می شود. برای این منظور، M.E.K.P را در دی متیل فتالات و دی آلیل فتالات حل می کنند تا حساسیت این ماده به شوک کمتر شده و به راحتی قابل استفاده شود.

 AKPEROX A2 (متیل اتیل کتون پراکسید) با سرعت پخت بالا می باشد.

طریقه نگهداری : درجای خشک وخنک که تهویه مناسب داشته باشد به دور از منابع گرما ، جرقه زنی ونور مستقیم خورشید نگهداری شود .دردمای بین 5الی   30C  نگهداری شود .متیل اتیل کتون پراکسید ( M.E.K.P ) مایعی روغنی و بی رنگ که یک پراکسید آلی است که همانند پروکسید استون بسیار منفجر شونده است. متیل اتیل کتون پراکسید پوست را شدیداٌ می سوزاند و می تواند باعث آسیب خوردگی یا کوری چشم شود.

 

تاریخ

۲۱ اسفند ۱۳۹۷

اشتراک گذاری